Atrakcje turystyczne Warszawy

Atrakcje turystyczne Warszawy
Atrakcje turystyczne Warszawy
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Słynne polskie przysłowie mówi „cudze chwalicie, swego nie znacie”. W tych słowach jest dużo prawdy. Wiele osób zachwyca się zagranicznymi stolicami, a tymczasem nigdy nie było w Warszawie. To prawda, jest to specyficznie miasto, głównie ze względu na to, że zostało niemal doszczętnie zniszczone podczas Drugiej Wojny Światowej. Z pięknej starej architektury nie zostało prawie nic. Odbudowana Warszawa nie wszystkim się może podobać, ale trzeba przyznać, że ma swój klimat i wyjątkowy, niepowtarzalny styl.

Każdy powinien choć raz w życiu odwiedzić stolicę państwa, w którym mieszka. Warszawa nie jest wyjątkiem. Atrakcje turystyczne Warszawy są naprawdę ciekawe i przyciągają co roku tysiące turystów nie tylko z Polski, ale także z innych krajów, a nawet kontynentów. Będąc tam warto zobaczyć Stare Miasto z Kolumną Zygmunta. Jeśli interesujesz się historią to koniecznie musisz odwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego. To wyjątkowe miejsce, które przybliża ciężką historię. Muzeum jest bardzo nowoczesne i interaktywne, przez co jego zwiedzanie jest niezwykłym przeżyciem.

Kolejnym obowiązkowym punktem na mapie miasta jest Park Łazienkowski, gdzie żyją bardzo przyjazne rude wiewiórki. Jeśli będziesz miał trochę szczęścia i orzeszków, to możesz spróbować nakarmić je z ręki. Park upiększają także dostojne pawie.

Inne artykuły związane tematycznie z motoryzacją:

About