Bramy garażowe

Bramy garażowe

Brama garażowa jest tak samo ważna jak drzwi do naszego domu. Na rynku mamy wiele różnych rodzai bram, wybór zależy od wielkości budynku, ilości wolnego miejsca przed garażem oraz od naszych potrzeb. Najbardziej znane są: bramy garażowe dwuskrzydłowe, segmentowe i rolowane, które między sobą różnią się sposobem otwierania, konstrukcją oraz wypełnieniem. Zanim zdecydujemy się na konkretny model powinniśmy przeanalizować możliwości techniczne i przewidzieć różne efekty użytkowania.
Tradycyjnym rodzajem bramy są dwuskrzydłowe wykonane z drewna albo metalu. Jest to najprostszy i najtańszy typ bramy garażowej, jednak coraz rzadziej się je montuje, ponieważ nie są szczelne, zajmują bardzo dużo miejsca na podjeździe, a także nie są bezpieczne.
Coraz częściej w garażach stosowane są bramy segmentowe, które otwierają się pionowo do góry, po prowadnicach sufitowych. Montowane są za otworem wjazdowym, pozostawiając dużo miejsca przed garażem. Dzięki temu nie potrzebujemy miejsca na otwieranie oraz zamykanie bramy, co jest bardzo ważne jeżeli mamy mały pojazd lub gdy nasz garaż wychodzi bezpośrednio na ulicę. Bramę segmentowa możemy zamontować w bardzo niskich garażach, o nadprożu już od 10 cm.
Na koniec przedstawię bramy rolowane, które szczególnie nadają się do małych garaży. Zajmują niewiele miejsca ponieważ otwierają się pionowo, a płaszcz bramy chowa się w estetycznej skrzynce. Brama rolowana wykonana jest z połączonych ze sobą profili aluminiowych, które wypełnione są pianką poliuretanową, spełnia to dodatkowe funkcje izolacyjne. Dużą zaletą jest fakt, że bramę rolowaną możemy zamontować w już istniejącym garażu.
Wszystkie bramy garażowe mają możliwość zamontowania automatycznego napędu. Jest to bardzo wygodna opcja, ponieważ dzięki temu nie będziemy musimy za każdym razem wysiadać i wsiadać aby otworzyć bramę. Jednak co się stanie jeśli zabraknie prąd? Wystarczy zamontować tak zwane awaryjne rozłączenie z klamki, lub zamontować awaryjne rozłączenie akumulatorowe.

Inne artykuły związane tematycznie z motoryzacją:

About