Foteliki samochodowe

Foteliki samochodowe

Foteliki samochodowe (3)Polskie prawo zobowiązuje nas do tego, abyśmy podróżując samochodem osobowym, z dziećmi o wzroście poniżej 150 cm, sadzali je na specjalnych fotelikach. Można uczynić odstępstwo, jeśli dziecko mierzące między 135 a 150 centymetrów waży powyżej 36 kilogramów – w takiej sytuacji, na tylnej kanapie, można przewozić je korzystając z pasów bezpieczeństwa, bez konieczności posiadania fotelika.
Foteliki samochodowe stanowią niezwykle ważny element bezpieczeństwa podczas podróży. Należy je dobierać odpowiednio do wzrostu i wagi dziecka, ale także do naszego samochodu – należy przemyśleć, jaka forma mocowania będzie dla nas najwygodniejsza. Warto też przymierzyć fotelik przed zakupem.
W ocenie bezpieczeństwa pomocne mogą być crashtesty, które sprawdzają, jak radzi sobie fotelik w sytuacjach zagrożenia. Istotne jest także to, aby przez rozpoczęciem użytkowania przeczytać instrukcję – to naprawdę ważne, jeśli chcemy zachować najwyższy poziom bezpieczeństwa dziecka podczas podróżowania samochodem i nie narażać go na zbędne ryzyko.

Inne artykuły związane tematycznie z motoryzacją:

About