Jak napisać upoważnienie do rejestracji samochodu wzór

Jak napisać upoważnienie do rejestracji samochodu wzór

Wyrejestrowanie samochodu
Wyrejestrowanie samochodu wymaga udziału wszystkich osób, które mają do niego jakiekolwiek prawa. W przypadku występowania więcej niż jednego właściciela, wspólnicy powinni udać się do urzędu, lub w sytuacji, gdy nie jest to możliwe, dopuszcza się wystawienie pełnomocnictwa, wymagającego dokonania opłaty, w wysokości siedemnastu złotych.
Wyrejestrowanie samochodu jest przeprowadzane w wydziale komunikacji, którego lokalizacja jest uzależniona od jednostki terenu, jaką zamieszkujemy, może to być urząd starostwa powiatowego, urząd miasta, urząd gminy, a także urząd dzielnicy, w przypadku bardzo dużych miast, na przykład takich jak Warszawa.
Dokumenty do przedłożenia, jakie wymaga wyrejestrowanie samochodu mogę być przekazywane w różny sposób. Najprościej jest udać się osobiści do wydziału komunikacji, jeżeli jednak nie mamy takiej możliwości, wówczas możemy przesłać papiery pocztą lub droga elektroniczną. Opcja internetowa nie zawsze jest jednak możliwa, dlatego o szczegółowych warunkach musimy dowiedzieć się bezpośrednio w danym urzędzie.

Inne artykuły związane tematycznie z motoryzacją:

About