Jak napisać upoważnienie do wydziału komunikacji?

Jak napisać upoważnienie do wydziału komunikacji?
Jak napisać upoważnienie do wydziału komunikacji?
1 vote, 4.00 avg. rating (58% score)

Wyrejestrowanie samochodu – jak, gdzie, kiedy?
Wyrejestrować samochód należy gdy został skradziony, uległ trwałemu zniszczeniu, został sprzedany za granicę, został wycofany z obiegu lub też został oddany do stacji demontażu pojazdów. W ostatnim przypadku w razie niewyrejestrowania pojazdu zrobi to urząd gdy tylko otrzyma ze stacji demontażu pojazdów stosowne oświadczenie.
Wyrejestrowanie samochodu może dokonać właściciel. W przypadku istnienia współwłaścicieli oni również powinni być obecni przy wyrejestrowaniu chyba, że przekażą stosowne pełnomocnictwo.
Aby wyrejestrować samochód należy wypełnić wniosek o wyrejestrowanie pojazdu, dowód wpłaty oraz dokumenty, które są odpowiednie w przypadku konkretnego powodu wyrejestrowania.
Samochód należy wyrejestrować w wydziale komunikacji, który jest przypisany do danego miejsca zamieszkania osoby, która chcę wyrejestrować pojazd.
Na decyzje o wyrejestrowaniu należy oczekiwać do miesiąca a w złożonych przypadkach nawet do dwóch miesięcy. Odebranie decyzji można dokonać we właściwym urzędzie lub otrzymać pocztą.
Należy pamiętać, że wyrejestrowanego samochodu nie można ponownie zarejestrować chyba, że zostanie zostanie odzyskany z kradzieży, czy też zostały sprzedane za granicami kraju.

Inne artykuły związane tematycznie z motoryzacją:

About