Kowalstwo artystyczne

Kowalstwo artystyczne
Kowalstwo artystyczne
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Rzemieślnicze wyroby metalowe

Rzemieślnicy nie wyginęli do końca, jakby się mogło niektórym ludziom wydawać, straciło jedynie na znaczeniu pod względem ilości produkcji. Nadal potrzebujemy ślusarzy, szewców i krawców, a kowalstwo artystyczne wręcz przeżywa renesans.
Praktycznie każda posesja zawiera obecnie jakieś elementy, pochodzące od takich rzemieślników i chociaż ich kuźnie nie przypominają dawnych szop z odkrytymi paleniskami, a ręczne młotki zamienione zostały w dużej mierze na młoty pneumatyczne, to sam sposób wykonywania wyrobów pozostaje od wieków taki sam. Rozgrzanie metalu do możliwości obrabiania go i formowana w dowolne kształty, a następnie zahartowanie go poprzez schładzanie cieczą.
W taki sposób powstają kute ogrodzenia i balustrady, części metalowych schodów i okucia do bram. Bez kowali artystycznych bylibyśmy skazani na beton albo na drewno, a tak możemy łączyć te trzy materiały i czynić nasze posesje prawdziwie eleganckimi. Jedyny mankament to jednak niewielka liczba kowali, w stosunku do zapotrzebowania.

Inne artykuły związane tematycznie z motoryzacją:

About