Tachodrive

Tachodrive

tachodrive-2Zakup odpowiedniego oprzyrządowania zdolnego do pobierania danych z tachografu dokonany powinien zostać pod kątem zapotrzebowania w konkretnych przypadkach.

Jeśli mobilność i możliwość pobierania danych „w locie” nie jest priorytetem, dokonać tego można za odpowiednią opłatą w serwisie. Istnieje oprócz tego możliwość zastosowania kabla, który podłącza się do komputera lub laptopa wyposażonego w specjalne oprogramowanie, a do pobierania danych w właściwie dowolnym miejscu świetnie nada się czytnik uniwersalny, nie potrzebujący do tego niczego więcej niż dołączonego zwykle do zestawu okablowanie.

Jednym z takich czytników jest czytnik Tachodrive, który umożliwia dokonanie pobierania danych z tachografu i karty kierowcy. Za pomocą dołączonego do zestawu oprogramowania można używać go razem z komputerem który nie jest jednak potrzebny bezpośrednio podczas ściągania danych z tachografu. Urządzenie dostępne jest w kilku wersjach różniących się między sobą dodatkową funkcjonalnością i generalnym przeznaczeniem.

Inne artykuły związane tematycznie z motoryzacją:

About