Wyrejestrowanie samochodu po sprzedaży Katowice

Wyrejestrowanie samochodu po sprzedaży Katowice

Wyrejestrowanie samochodu – podstawowe informacje
W momencie kradzieży, sprzedaży zagranicznej czy kasacji pojazdu, właściciel zobowiązany jest przeprowadzić wyrejestrowanie samochodu. Ma na to ograniczony czas – przekroczenie go może skutkować karą. W większości przypadków wyrejestrowanie samochodu jest nieodwracalne.

Od czego zacząć? Najpierw należy zebrać dokumenty. Oprócz dowodu osobistego niezbędne będą wszelkie zaświadczenia o powodzie wyrejestrowania pojazdu. Przykładem jest tu dokument z policji na temat kradzieży. Ostatnia rzecz to potwierdzenie opłaty w wysokości 10 złotych. W sytuacji, gdy formalnościami nie zajmuje się właściciel, a jego pełnomocnik, wyrejestrowanie samochodu jest nieco droższe (17 zł). Mając wszystko, co potrzebne, trzeba odwiedzić Urząd Komunikacji i złożyć wniosek. Najlepiej wcześniej wydrukować go sobie ze strony internetowej urzędu i wypełnić w domu, by w punkcie obsługi interesantów nie tracić dodatkowo czasu.

Wyrejestrowanie samochodu nie jest zatem skomplikowane. Po wykonaniu wszystkich czynności wystarczy jedynie czekać na decyzję (maksymalnie 1 miesiąc).

Inne artykuły związane tematycznie z motoryzacją:

About